Deuter se věnuje vývoji lezeckých a zimních batohů ve spolupráci s lyžařskými instruktory a zkušenými lezci, proto jsou jejich batohy těmi nejlepšími lezeckými batohy na trhu. Všechny tyto batohy mají kromě propracovaného zádového systému také prostor k uchycení vaku na vodu.

Nejoblíbenějším batohem od Deuter vůbec jsou lezecké batohy Guide, uzpůsobené i pro zimní sporty. Díky zádovému systému Alpine drží perfektně na zádech a umožňují takřka jakýkoliv pohyb. Batohy disponují odnímatelným polstrovaným bederním pásem a lze jim snadno navýšit objem, takže do nich pohodlně naskládáte i náhradní oblečení. Na batohy je možné připnout hůlky i lyže a obsahují odnímatelnou podložku na sezení. Lze dokoupit držák na helmu. Nejmenší ultralehký pánský Guide Lite 32 je možné rozšířit o 8 litrů, stejně jako základní Guide 35+Guide 45+ zvětšíte až o 10 litrů. Dámské batohy se zkrácenými zády lze zvětšit o 8 litrů – nejlehčí z nich je Guide Lite 28, pro větší objem zvolte Guide 30+ SL nebo Guide 40+ SL. Prodloužená záda má Guide 42+ EL, jehož objem lze zvětšit také o osm litrů.

Deuter Guide Lite 32

Deuter Guide Lite 32

Deuter Guide 35+

Deuter Guide 35+

Deuter Guide 45+

Deuter Guide 45+

Deuter Guide Lite 28 SL

Deuter Guide Lite 28 SL

Deuter Guide 30+ SL

Deuter Guide 30+ SL

Deuter Guide 40+ SL

Deuter Guide 40+ SL

Deuter Guide 42+ EL

Deuter Guide 42+ EL

 

Pro jednodenní výlety na lyžích i na snowboardu je určena řada Pace. Malé lehké batohy jsou dostatečně odolné vůči sněhu a mají na sobě dostatek popruhů k připnutí lyží i snowboardu. Díky odlehčenému zádovému systému Speed Lite batoh na zádech ani neucítíte. Batohy nabízí vše, co očekáváte od zimního batohu, včetně kapsy na lavinové vybavení nebo úchytů na lyže. Pace 20, Pace 30 i Pace 36 jsou určené spíše pro muže, zatímco Pace 28 SL je modelován na ženskou postavu.

Deuter Pace 20

Deuter Pace 20

Deuter Pace 30

Deuter Pace 30

Deuter Pace 36

Deuter Pace 36

Deuter Pace 28 SL

Deuter Pace 28 SL

Králem zimních sportů a hlavně freeridingu je model Freerider. Kromě popruhů na nošení snowboardu či lyží má i speciální kapsu na lavinovou sondu a lopatu, vyjmutelnou pěnovou podložku na sezení či píšťalku. Díky zádovému systému Alpine sedí skvěle na zádech při každém pohybu. Základními modely jsou mužský model Freerider 26 a dámský Freerider 24 SL.

Deuter Freerider 26

Deuter Freerider 26

Deuter Freerider 24 SL

Deuter Freerider 24 SL

Ještě propracovanější jsou batohy Freerider Pro, které kromě vybavení základního modelu mají navíc přístup do batohu ze zadu tak, aby bylo možné batoh otevřít i v případě, kdy je celý pokrytý sněhem. Skvělou vychytávkou je i odepínatelný držák na helmu. Zádový systém Alpine umožňuje plynulý pohyb za všech okolností. Pánský model Freerider Pro 30 a dámský model Freerider Pro 28 SL sednou na každá záda a umožní svobodný pohyb po zasněžených pláních. Verze batohu Freerider Lite 25 má základní zádový systém Lite a váží necelý kilogram. Na svých cestách za dobrodružstvím se tedy budete cítit opravdu lehce.

Deuter Freerider Pro 30

Deuter Freerider Pro 30

Deuter Freerider Pro 28 SL

Deuter Freerider Pro 28 SL

Deuter Freerider Lite 25

Deuter Freerider Lite 25

Batohy Rise jsou určeny k zimním i letním túrám, na lyžích i při chůzi vás zaručeně nezklamou. Díky zádovému systému Alpine jsou batohy vhodné i k lezení po skalách. Mají kapsu na lavinové vybavení, odnímatelnou pěnovou podložku na sezení i popruhy k připevnění lyží nebo snowboardu. Pánský Rise 34+ i dámský Rise 32+ SL lze zvětšit až o osm litrů.

Deuter Rise 34+

Deuter Rise 34+

Deuter Rise 32+

Deuter Rise 32+