Deuter se věnuje vývoji lezeckých a zimních batohů ve spolupráci s lyžařskými instruktory a zkušenými lezci, proto jsou jejich batohy těmi nejlepšími lezeckými batohy na trhu. Všechny tyto batohy mají kromě propracovaného zádového systému také prostor k uchycení vaku na vodu.

Lezecké batohy Guide jsou velmi oblíbené, zejména proto, že jsou uzpůsobené na celou řadu zimních sportů. Díky zádovému systému Alpine drží perfektně na zádech a umožňují takřka jakýkoliv pohyb. Batohy disponují odnímatelným polstrovaným bederním pásem a lze jim snadno navýšit objem, takže do nich pohodlně naskládáte i náhradní oblečení. Na batohy je možné připnout hůlky i lyže a obsahují odnímatelnou podložku na sezení. Lze dokoupit držák na helmu. Dle objemu lze volit Guide 35+ nebo větší Guide 45+, které je možné zvětšit o 8 l. Jejich verzi pro ženy Guide 30+ SL navýšíte maximálně o 6 l a Guide 40+ SL o 8 l. Odlehčené modely Guide Lite se od základních modelů liší především hmotností, která je snížena na hodnoty kolem 1 kg, což je u propracovaných, funkčních sportovních batohů opravdu terno. Batohy s přízviskem Lite mají redukovaný kompaktní zádový systém, který však neztrácí funkčnost a optimálně rozkládá váhu nákladu a zajišťuje potřebnou ventilaci. V nabídce Deuter je Guide Lite 32 a Guide Lite 28 SL pro ženy a drobnější postavy.

Deuter Guide 35+

Deuter Guide 45+

Deuter Guide 30+ SL

Deuter Guide 40+ SL

Deuter Guide Lite 32

Deuter Guide Lite 28 SL

 

Špičkovou řadou pro náročné horolezce a skialpinisty je rodina Gravity. Deuter na vývoji batohů spolupracoval s předními světovými lezci a horskými průvodci. Výsledkem jsou lehcí, funkční a spolehliví společníci pro těžké výstupy a expedice. Z jednotlivých modelů si jistě vyberete toho, který nejvíc odpovídá specifikům vašich dobrodružství. Model Gravity Expedition 45+ je multifunkční batoh do hor s velkým objemem a opravdu nízkou hmotností. Neváží ani 1 kg. Zároveň je velice pohodlný, zádový systém Lite, tvořený prodyšnou pěnou, účinně odvádí vlhký vzduch od zad a zajišťuje tak vysoce žádoucí ventilaci. Výškově nastavitelné víko umožňuje navýšit objem až o 8 l a po odepnutí jej lze použít jako menší denní batoh. Verze Gravity Expedition 42+ SL sedne lépe ženám a drobnějším postavám. Deuter Gravity Haul 50 chytře kombinuje funkční batoh s taškou na lano a další těžké a objemné horolezecké vybavení. Batoh je vybaven zádovým systémem Alpine s přesně padnoucím bederním pásem, který přenáší hmotnost na boky. Pro snadnou orientaci a rychlý přístup k obsahu slouží zadní otevírání batohu. Zadní přístup k vybavení nabízí i menší 35ti litrový Gravity Motion a Gravity Motion SL pro ženy. Tento model je vhodný pro venkovní i indoorové lezce, kteří jistě ocení jeho nízkou hmotnost a prakticky minimalistický zádový systém Lite Contact. Pokud hledáte spíše malý batoh, se kterým budete absolvovat těžké lezecké cesty, zaměřte svou pozornost na Gravity Pitch 12 a jeho dámskou verzi Gravity Pitch 12 SL. Tento batoh pojme vše nezbytné a současně je vybaven praktickými funkčními prvky, jako jsou poutka na karabiny nebo kompatibilita s vodním rezervoárem. Pro skialpinistické túry a extrémní terény je určen Gravity Rock&Roll 30 a dámský Gravity Rock&Roll 28 SL. Je extrémně lehký, kompatibilní s hydrovakem a disponuje kvalitním zádovým systémem Lite. Externí poutka umožňují nést cepín i další vybavení. Pro více názorných ukázek celé Gravity série se podívejte na video.

Deuter Gravity Expedition 45+

Deuter Gravity Expedition 42+ SL

Deuter Gravity Haul 50

Deuter Gravity Motion

Deuter Gravity Motion SL

Deuter Gravity Pitch 12

Deuter Gravity Pitch 12 SL

Deuter Gravity Rock&Roll 30

Deuter Gravity Rock&Roll 28 SL

Pro jednodenní výlety na lyžích i na snowboardu je určena řada Pace. Malé lehké batohy jsou dostatečně odolné vůči sněhu a mají na sobě dostatek popruhů k připnutí lyží i snowboardu. Díky odlehčenému zádovému systému Speed Lite batoh na zádech ani neucítíte. Batohy nabízí vše, co očekáváte od zimního batohu, včetně kapsy na lavinové vybavení nebo úchytů na lyže. Pace 20, Pace 30 i Pace 36 jsou určené spíše pro muže, zatímco Pace 28 SL je modelován na ženskou postavu.

Deuter Pace 20

Deuter Pace 20

Deuter Pace 30

Deuter Pace 30

Deuter Pace 36

Deuter Pace 36

Deuter Pace 28 SL

Deuter Pace 28 SL

Králem zimních sportů a hlavně freeridingu je model Freerider. Kromě popruhů na nošení snowboardu či lyží má i speciální kapsu na lavinovou sondu a lopatu, vyjmutelnou pěnovou podložku na sezení či píšťalku. Díky zádovému systému Alpine sedí skvěle na zádech při každém pohybu. Základními modely jsou mužský model Freerider 26 a dámský Freerider 24 SL.

Deuter Freerider 26

Deuter Freerider 24 SL

Ještě propracovanější jsou batohy Freerider Pro, které kromě vybavení základního modelu mají navíc přístup do batohu ze zadu tak, aby bylo možné batoh otevřít i v případě, kdy je celý pokrytý sněhem. Skvělou vychytávkou je i odepínatelný držák na helmu. Zádový systém Alpine umožňuje plynulý pohyb za všech okolností. Pánský model Freerider Pro 30 a dámský model Freerider Pro 28 SL sednou na každá záda a umožní svobodný pohyb po zasněžených pláních. Verze batohu Freerider Lite 25 a dámská Freerider Lite 22 SL má základní zádový systém Lite a váží necelý kilogram. Na svých cestách za dobrodružstvím se tedy budete cítit opravdu lehce.

Deuter Freerider Pro 30

Deuter Freerider Pro 28 SL

Deuter Freerider Lite 25

Deuter Freerider Lite 22 SL

Batohy Rise jsou určeny k zimním i letním túrám, na lyžích i při chůzi vás zaručeně nezklamou. Díky zádovému systému Alpine jsou batohy vhodné i k lezení po skalách. Mají kapsu na lavinové vybavení, odnímatelnou pěnovou podložku na sezení i popruhy k připevnění lyží nebo snowboardu. Pánský Rise 34+ i dámský Rise 32+ SL lze zvětšit až o osm litrů. Odlehčený Rise Lite 28 a dámský Rise Lite 26 SL jsou lehčí, mají redukovaný zádový systém a některé vychytávky. Základní funkce a kvalita však zůstává.

Deuter Rise 34+

Deuter Rise 34+

Deuter Rise 32+

Deuter Rise 32+

Deuter Rise Lite 28

Deuter Rise Lite 26 SL