Deuter se věnuje vývoji lezeckých a zimních batohů ve spolupráci s lyžařskými instruktory a zkušenými lezci, proto jsou jejich batohy těmi nejlepšími lezeckými batohy na trhu. Všechny tyto batohy mají kromě propracovaného zádového systému také prostor k uchycení vaku na vodu.

Lezecké batohy Guide jsou velmi oblíbené, zejména proto, že jsou uzpůsobené na celou řadu zimních sportů. Díky zádovému systému Alpine drží perfektně na zádech a umožňují takřka jakýkoliv pohyb. Batohy disponují odnímatelným polstrovaným bederním pásem a lze jim snadno navýšit objem, takže do nich pohodlně naskládáte i náhradní oblečení. Na batohy je možné připnout hůlky i lyže a obsahují odnímatelnou podložku na sezení. Lze dokoupit držák na helmu. Dle objemu a hmotnosti lze volit odlehčené batohy bez možnosti navýšit objem, Guide 30, Guide 24 a Guide 28 SL, Guide 22 SL pro dámy. Odlehčené modely Guide se od základních modelů liší především hmotností, která je snížena na hodnoty kolem 1 kg, což je u propracovaných, funkčních sportovních batohů opravdu terno. Pokud ovšem zvolíte klasickou verzi Guide, obohatíte se o odnímatelné víko a možnost navýšit objem batohu až o 8 l. V nabídce Deuter se nachází následující modely: Guide 32+8 SL, Guide 34+8Guide 42+8 SL, Guide 44+8.

Deuter Guide 22 SL

Deuter Guide 24

Deuter Guide 28 SL

Deuter Guide 30

Deuter Guide 32+8 SL

Deuter Guide 34+8

Deuter Guide 42+8 SL

Deuter Guide 44+8

Špičkovou řadou pro náročné horolezce a skialpinisty je rodina Gravity. Deuter na vývoji batohů spolupracoval s předními světovými lezci a horskými průvodci. Výsledkem jsou lehcí, funkční a spolehliví společníci pro těžké výstupy a expedice. Z jednotlivých modelů si jistě vyberete toho, který nejvíc odpovídá specifikům vašich dobrodružství. Model Gravity Expedition 45+ je multifunkční batoh do hor s velkým objemem a opravdu nízkou hmotností. Neváží ani 1 kg. Zároveň je velice pohodlný, zádový systém Lite, tvořený prodyšnou pěnou, účinně odvádí vlhký vzduch od zad a zajišťuje tak vysoce žádoucí ventilaci. Výškově nastavitelné víko umožňuje navýšit objem až o 8 l a po odepnutí jej lze použít jako menší denní batoh. Verze Gravity Expedition 45+ SL sedne lépe ženám a drobnějším postavám. Zadní přístup k vybavení nabízí menší 35ti litrový Gravity Motion a Gravity Motion SL pro ženy. Tento model je vhodný pro venkovní i indoorové lezce, kteří jistě ocení jeho nízkou hmotnost a prakticky minimalistický zádový systém Lite Contact. Pokud hledáte spíše malý batoh, se kterým budete absolvovat těžké lezecké cesty, zaměřte svou pozornost na Gravity Pitch 12. Tento batoh pojme vše nezbytné a současně je vybaven praktickými funkčními prvky, jako jsou poutka na karabiny nebo kompatibilita s vodním rezervoárem. Pro více názorných ukázek celé Gravity série se podívejte na video.

Deuter Gravity Expedition 45+

Deuter Gravity Expedition 45+ SL

Deuter Gravity Motion

Deuter Gravity Motion SL

Deuter Gravity Pitch 12

Králem zimních sportů a hlavně freeridingu je model Freerider. Kromě popruhů na nošení snowboardu či lyží má i speciální kapsu na lavinovou sondu a lopatu, vyjmutelnou pěnovou podložku na sezení či píšťalku. Díky zádovému systému Alpine sedí skvěle na zádech při každém pohybu. Základními modely jsou mužský model Freerider 30 a dámský Freerider 28 SL.

Deuter Freerider 28 SL

Deuter Freerider 30

Ještě propracovanější jsou batohy Freerider Pro, které kromě vybavení základního modelu mají navíc přístup do batohu ze zadu tak, aby bylo možné batoh otevřít i v případě, kdy je celý pokrytý sněhem. Skvělou vychytávkou je i odepínatelný držák na helmu. Zádový systém Alpine umožňuje plynulý pohyb za všech okolností. Pánský model Freerider Pro 34+ a dámský model Freerider Pro 32+ SL sednou na každá záda a umožní svobodný pohyb po zasněžených pláních.

Deuter Freerider Pro 34+

Deuter Freerider Pro 32+ SL

Batohy Rise jsou určeny k zimním i letním túrám, na lyžích i při chůzi vás zaručeně nezklamou. Díky zádovému systému Alpine jsou batohy vhodné i k lezení po skalách. Mají kapsu na lavinové vybavení, odnímatelnou pěnovou podložku na sezení i popruhy k připevnění lyží nebo snowboardu. Pánský Rise 34+ i dámský Rise 32+ SL lze zvětšit až o osm litrů.

Deuter Rise 34+

Deuter Rise 32+ SL