1. Stabilizační popruhy umožňují optimální posazení batohu na zádech. Je možné snadno změnit jejich pozici na ramenou díky trojstranné přezce. Modely Aircontact nad 50+10 SL mají také dva oddělené fixační body, závisející na nastavení délky zad, které optimalizují úhel posazení batohu na zádech.

2. Prodyšné výztuže se speciálním ventilačním systémem z pěny: s každým pohybem díky efektu pumpy vzduch cirkuluje prostřednictvím prodyšných Aircontact polštářků, které jsou v přímém kontaktu s tělem. Zvláštní vzdušný proud mezi jednotlivými polštářky na zádech velice efektivně odvětrává záda.

3. Anatomicky tvarované bederní popruhy jsou vyrobeny z více vrstev. Vnitřní strana je z měkké pěny s 3D AirMesh podšívkou pro zvýšení komfortu. Tvrdá pěna z vnější strany je modelována v anatomickém tvaru tak, aby byla váha přenesena na boky. Boční kompresní popruhy regulují náklad a zvyšují stabilitu. Tato konstrukce ACT Lite má perfektní poměr snížené váhy a stupně jejího rozložení. Modely Aircontact jsou navrženy tak, aby unesly těžší náklad při maximalizaci stability a rozložení váhy díky přidanému syntetickému zesílení mezi pěnovými vrstvami.

4. Deuter Vari Flex System umožňuje velkorysou pohyblivost boků. Bederní popruhy sledují i ten nejkomplexnější pohyb, takže se batoh lehce pohybuje bez ztráty balancu jeho majitele, což je důležité především při nošení vyššího nákladu.

5. Anatomicky tvarovaný rám ve tvaru písmene „X“ umožňuje vyvážení torzní pevnosti a flexibility tak, aby následoval pohyby vašeho těla a přenášel váhu díky perfektnímu položení na zádech.

6. Tvarované ramenní popruhy s 3D Air Mesh síťovanou podšívkou.

7. Vari-Quick systém pro snadné přizpůsobení se jakékoliv délce zad.

8. Speciální tvarování u hlavy poskytuje svobodný pohyb hlavy. Efektivní je to především na modelech Aircontact 50+10 SL a výš.