Zádové systémy Deuter jsou jedny z nejpropracovanějších na světě. Díky neustálému vývoji se podařilo navrhnout takové batohy, které jsou nejen odolné, ale především zatěžují záda rovnoměrně a snižují pocení na minimum, díky skvělému odvětrávání. V následujícím výčtu se dovíte specifika jednotlivých zádových systémů Deuter.

Deuter Aircontact Lite System

AircontactLite1. Stabilizační popruhy umožňují optimální posazení batohu na zádech. Je možné snadno změnit jejich pozici na ramenou díky trojstranné přezce.

2. Prodyšné výztuže se speciálním ventilačním systémem z pěny: s každým pohybem díky efektu pumpy vzduch cirkuluje prostřednictvím prodyšných Aircontact polštářků, které jsou v přímém kontaktu s tělem. Zvláštní vzdušný proud mezi jednotlivými polštářky na zádech velice efektivně odvětrává záda.

3. Anatomicky tvarované bederní popruhy jsou vyrobeny z více vrstev. Vnitřní strana je z měkké pěny s 3D AirMesh podšívkou pro zvýšení komfortu. Tvrdá pěna z vnější strany je modelována v anatomickém tvaru tak, aby byla váha přenesena na boky. Boční kompresní popruhy regulují náklad a zvyšují stabilitu. Tato konstrukce ACT Lite má perfektní poměr snížené váhy a stupně jejího rozložení. Modely Aircontact jsou navrženy tak, aby unesly těžší náklad při maximalizaci stability a rozložení váhy díky přidanému syntetickému zesílení mezi pěnovými vrstvami.

4. Anatomicky tvarovaný rám ve tvaru písmene „X“ umožňuje vyvážení torzní pevnosti a flexibility tak, aby následoval pohyby vašeho těla a přenášel váhu díky perfektnímu položení na zádech.

5. Tvarované ramenní popruhy s 3D Air Mesh síťovanou podšívkou.

6. Vari-Quick systém pro snadné přizpůsobení se jakékoliv délce zad.

Deuter Aircontact System

1. Stabilizační popruhy umožňují optimální posazení batohu na zádech. Je možné snadno změnit jejich pozici na ramenou díky trojstranné přezce. Modely Aircontact nad 50+10 SL mají také dva oddělené fixační body, závisející na nastavení délky zad, které optimalizují úhel posazení batohu na zádech.

2. Prodyšné výztuže se speciálním ventilačním systémem z pěny: s každým pohybem díky efektu pumpy vzduch cirkuluje prostřednictvím prodyšných Aircontact polštářků, které jsou v přímém kontaktu s tělem. Zvláštní vzdušný proud mezi jednotlivými polštářky na zádech velice efektivně odvětrává záda.

3. Anatomicky tvarované bederní popruhy jsou vyrobeny z více vrstev. Vnitřní strana je z měkké pěny s 3D AirMesh podšívkou pro zvýšení komfortu. Tvrdá pěna z vnější strany je modelována v anatomickém tvaru tak, aby byla váha přenesena na boky. Boční kompresní popruhy regulují náklad a zvyšují stabilitu. Tato konstrukce ACT Lite má perfektní poměr snížené váhy a stupně jejího rozložení. Modely Aircontact jsou navrženy tak, aby unesly těžší náklad při maximalizaci stability a rozložení váhy díky přidanému syntetickému zesílení mezi pěnovými vrstvami.

4. Deuter Vari Flex System umožňuje velkorysou pohyblivost boků. Bederní popruhy sledují i ten nejkomplexnější pohyb, takže se batoh lehce pohybuje bez ztráty balancu jeho majitele, což je důležité především při nošení vyššího nákladu.

5. Anatomicky tvarovaný rám ve tvaru písmene „X“ umožňuje vyvážení torzní pevnosti a flexibility tak, aby následoval pohyby vašeho těla a přenášel váhu díky perfektnímu položení na zádech.

6. Tvarované ramenní popruhy s 3D Air Mesh síťovanou podšívkou.

7. Vari-Quick systém pro snadné přizpůsobení se jakékoliv délce zad.

8. Speciální tvarování u hlavy poskytuje svobodný pohyb hlavy. Efektivní je to především na modelech Aircontact 50+10 SL a výš.

Deuter Aircontact Pro System

1. Prodyšné polštářky s větrací Aircontact technologií a odolným 3D Air Mesh síťovanou podšívkou odvádí od těla teplo i vlhko.

2. Dvě ergonomicky tvarované hliníkové výstuže s více komorami jsou přímou součástí rozložení váhy ze zad k bokům.

3. Bederní popruhy jsou zúženy směrem nahoru v kónickém tvaru, jsou konkávní a extra vyztužené, takže sedí perfektně na bocích. Vícevrstvá PE vyztužená pěna přenáší váhu rovnoměrně. Funkce zatáhnutí dopředu umožňuje velmi snadné utažení bederního popruhu i s těžkým nákladem. Bederní popruhy sledují i ten nejkomplexnější pohyb, takže se batoh lehce pohybuje bez ztráty balancu jeho majitele, což je důležité především při nošení vyššího nákladu.

4. Vysoce nastavitelné dotahy na ramenních popruzích pro přesnější posazení batohu na zádech.

5. Tvarované ramenní popruhy s 3D Air Mesh síťovanou podšívkou. Zesílená konstrukce se speciální dvojitou pěnou.

6. S jednoduchým systémem Vari Fit můžete snadno nastavit batoh individuální délce zad, a tak padne kdykoliv a komukoliv.

7. Systém Vari Flex zaručuje flexibilitu celému nosnému systému. Ústřední výztuhy sledují pohyby těla. Díky tomu může být váha rovnoměrně rozložena na boky, což poskytuje svobodný pohyb a snižuje únavu. Dva masivní GRP pruty a nastavitelné stáhnutí na bederním popruhu umožňuje dokonalou kontrolu rozložení váhy. Vari Flex systém a hliníkové výztuže jsou jádrem celého nosného systému, v němž se snoubí stabilita, efektivní rozložení váhy, perfektní kontrola nad nákladem a neskutečná flexibilita.

Deuter Aircomfort System

1. Tvarované a měkce vyztužené ramenní popruhy.

2. Odolný a pružný ocelový rám poskytuje flexibilní a odlehčenou konstrukci, která přenáší váhu na síťovinu.

3. Síťovina na zádech poskytuje komfortní a nadstandardní ventilaci – teplý vzduch se volně rozplyne do třech stran.

4. Odvětrané vycpávky jsou vyrobeny z dvouvrstvé pěny (AC Lite, Zugspitze 22 SL a 24) nebo tvarovaný bederní pás (Gröden 30 SL a 32) poskytují ideální komfort i stabilitu při nošení.

Batohy s tímto zádovým systémem: Zugspitze 22 SL, Zugspitze 24, Gröden 30 SL, Gröden 32.

Deuter Aircomfort FlexLite System

1. Anatomicky tvarované ramenní popruhy s perforovanou pěnou a 3D AirMesh síťovinou s velkými očky na povrchu ke zvýšenému odvětrávání.

2. Konstrukce s dvojitým rámem umožňuje zachování velmi nízké váhy bez ztráty garance výborné flexibility a ergonomického tvaru. Tajemství tkví v kombinaci sloučení kulatého a plochého profilu ocelového rámu. Snadno sleduje pohyby těla a rozptyluje váhu skvěle na boky prostřednictvím bederního pásu. Také poskytuje pěně na zádech stabilní platformu pro patentovaný trojstranný ventilační systém Deuter.

3. Nastavitelné popruhy umožňují přesné posazení batohu na zádech.

4. Anatomicky tvarovaný a robustní bederní pás převádí váhu na boky, perforovaná pěna a 3D AirMesh síťovina s velkými očky na povrchu vede k dalšímu navýšení odvětrávání zad.

Batohy s tímto zádovým systémem: Race Air EXPRace Air.

Deuter Aircomfort Sensic System

Aircomfort Sensic System1. Ramenní popruhy Active-Fit se individuálně přizpůsobí šířce i úhlu ramen nosiče. Jejich ergonomický S-tvar přesně sleduje obrysy ramen a krku. Díky tomu sedí pohodlně a nedřou. Lehká perforovaná pěna zajišťuje účinné větrání.

2. Kompaktní ergonomický bederní pás umožňuje nést i těžší hmotnost. Pomáhají mu k tomu stahovací popruhy Pull-Forward, které zaručí pevné obepnutí boků bez mezer. Ventilaci zajišťuje lehká perforovaná pěna. (Futura 24 SL, 26 SL, 26, 28 SL, 28, 30, 30 EL & 34 EL)

3. Kombinace sítě a pěny v oblasti zad udržuje perfektní rovnováhu mezi maximální ventilací, ergonomickým komfortem a nízkou hmotností. Pružná ocelová rámová konstrukce zajišťuje stabilní tah pro síťový materiál. Firma Deuter zde garantuje ventilaci do tří stran a tím snížené pocení až o 25 %*. (* certifikováno a doloženo renomovaným institutem Hohenstein, Německo)

4. Bederní podložky poskytují ten nejvyšší komfort nošení. (Futura 22 SL & 24)

Batohy s tímto zádovým systémem: Futura 23, Futura 27

Deuter Aircomfort Sensic Pro System

Aircomfort Sensic Pro system1. Inovovaný ergonomický zádový systém s pružným rámem, samo-nastavitelné ramenní popruhy, pružná síťovina Aircomfort a flexibilní bederní pás zajišťují optimální komfort nošení a maximální ventilaci.

2. Ramenní popruhy Active-Fit vždy pohodlně sedí a automaticky se přizpůsobují ergonomii uživatele.

3. Pružná rámová konstrukce napíná síťovinu v oblasti zad a tím poskytuje větrací prostor mezi batohem a zády. Díky tomu je vlhký vzduch rozptylován a odváděn pryč.

4. Konstrukce bederního pásu a jeho hladký přechod k zádové síťovině umožní pohodlné obejmutí těla a komfortní nošení středně těžkého nákladu. Flexibilní pohyblivá křídla Variflex ECL (Ergonomic Comfort Lock) a jejich ergonomické polstrování se přimknou k tělu a umožní přenesení váhy na boky.

Deuter Aircomfort Sensic Vario System

Aircomfort Sensic Vario System1. Ramenní popruhy Active-Fit se individuálně přizpůsobí šířce i úhlu ramen uživatele.

2. Až 70 % hmotnosti batohu se přenese do zadní části boků přes klenutý profilový rám. Ten je vyroben z trvale elastické oceli, která je vysoce odolná proti prasknutí. Rámová konstrukce je tak lehká, pružná a svým ergonomickým tvarem zajišťuje dokonalé posazení batohu na zádech.

3. Konstrukce bederního pásu a jeho hladký přechod k zádové síťovině umožní pohodlné obejmutí těla a komfortní nošení středně těžkého nákladu. Flexibilní pohyblivá křídla Variflex ECL (Ergonomic Comfort Lock) a jejich ergonomické polstrování se přimknou k tělu a umožní přenesení váhy na boky.

4. Pružná rámová konstrukce napíná síťovinu v oblasti zad a tím poskytuje větrací prostor mezi batohem a zády. Díky tomu je vlhký vzduch rozptylován a odváděn pryč.

5. Zádový systém se perfektně přizpůsobí každé postavě díky systému Vari-Slide. Centrální, snadno přístupná spona umožňuje rychlé a neuvěřitelně snadné nastavení systému.

Batohy s tímto zádovým systémem: Kid Comfort, Kid Comfort Pro.

Deuter Aircontact Trail System

1. Stabilizační popruhy umožňují ideální posazení batohu na zádech

2. Obšívané ramenní popruhy s 3D Air síťovinou.

3. Přidané větrací kanálky mezi Aircontact polštářky.

4. Dvě Aircontact vložky ve speciální prodyšné pěně rozkládají váhu rovnoměrně. Aircontact vložky provádí efekt pumpy, takže každý pohyb zajišťuje výměnu vzduchu, čímž dochází k optimálnímu odvětrávání zad. Výsledkem je o 15 % nižší míra pocení než u dřívějších modelů.

5. Anatomicky formované klapky na boky pro svobodu pohybu a tělo objímající nošení nákladu.

6. Flexibilní napnutý Delrin® rám, tvarovaný do písmene „U“, poskytuje stabilitu i s vyšším nákladem. Sleduje všechny vaše pohyby s absolutní nenuceností. Rám spolu s tělo objímajícím tvarem batohu vytváří komfortní, a přitom kompaktní nosný systém s rovnoměrným roložením váhy nákladu.

Deuter Aircontact Trail Pro System

1. Vložky z děrované prodyšné pěny umožňují nákladu sednout blízko zádům a být tak blíže centru gravitace. Díky tomu je váha stabilizována a rozprostřena rovnoměrně, což zaručuje vysokou kontrolu pohybu. Porézní struktura Aircontact vložek provádí efekt pumpy, takže každý pohyb zajišťuje výměnu vzduchu, čímž dochází k optimálnímu odvětrávání zad. Výsledkem je o 15 % nižší míra pocení než u dřívějších modelů.

2. Odvětrávací kanál mezi dvěma Aircontact polštáři dále posiluje efekt pumpy.

3. Odolný pružný ocelový rám efektivně rozkládá váhu na bederní pás. Flexibilní geometrie rámu poskytuje komfortní svobodu pohybu s minimální zátěží.

4. Popruhy k dotažení umožňují efektivní posazení batohu na zádech.

5. Anatomicky tvarované ramenní popruhy s prodyšnou 3D AirMesh síťovinou umožňují horkému vzduchu unikat skrze děrovanou pěnu.

6. Velmi odolná autokompresní konstrukce bederních pásů má v sobě integrované boční kompresní popruhy i zatahovací přezku, takže batoh dostatečně rychle připnete těsně k tělu. Díky vyvážené konstrukci je váha přenášena na boky tak, aby batoh umožnil optimální svobodu pohybu.

Deuter Alpine Back System

1. Rozložení váhy díky dotahům na ramenních popruzích i bederním pásu je ideální, protože umožňuje dotahovat podle terénu – při povolení se zvyšuje ventilace a mobilita, při dotažení máte nad batohem větší kontrolu díky kompaktnější poloze.

2. Guide: Zádový systém ve tvaru písmene „X“ s vykrojeným profilem hliníkových prutů poskytuje výjimečnou flexibilitu a schopnost nošení i vyšší zátěže.

3. Cruise, Guide, Guide Lite, Freerider, Rise: Odnímatelná podložka na sezení stabilizuje záda.

4. Anatomicky tvarovaný bederní pás s dvojitě obšitou pěnou poskytuje komfort, flexibilitu a ideální přenos váhy.

5. Rise 30 SL, Rise 32, Freerider Pro, Guide: Podpůrný systém bederního pásu Vari Flex sleduje pohyby celéo těla, proto je váha rovnoměrně rozložena na boky, což umožňuje svobodný pohyb a snížení zátěže. Vari Flex bederní pás je odnímatelný – to se hodí, když potřebujete snížit váhu nebo zlepšit přístup k vašemu lezeckému vybavení.

Guide, Rise 30+ SL, Rise 32+: Zbývající stabilizační popru kolem pasu je také odnímatelný.

6. Cruise, Guide Lite, Rise, Freerider Pro: Flexibilní napnutý Delrin® rám ve tvaru písmene „U“ poskytuje stabilitu a efektivní rozložení váhy i při vyšším zatížení. S naprostou lehkostí sleduje i ty nejkomplexnější pohyby těla.

7. Obšívané a komfortní ramenní popruhy z 3D AirMesh síťoviny.

8. Dva pěnové pruhy poskytují nositeli stabilitu a komfort, díky komínovému efektu dochází mezi pruhy k proudění vzduchu. Prodyšná 3D AirMesh síťovina je použita na všech místech kontaktu batohu s tělem, navíc je velmi odolná.

Deuter Lite System I

1. Ergonomické ramenní popruhy ve tvaru písmene S jsou pro pohodlné nošení doplněné ještě výškově nastavitelným hrudním popruhem.

2. Extrémně lehký zádový panel kompaktních rozměrů s polstrováním z 3D AirMesh síťoviny zajistí odvětrávání a komfortní nošení díky posedu, který je umístěn co nejblíže zádům. Systém je stavěný pro nízkou až střední zátěž, usnadní pohyb v náročnějším terénu.

3. Svobodu pohybu zaručuje speciální sportovní střih V-cut, který se postará i o optimální rozložení váhy neseného nákladu.

4. Odnímatelný bederní popruh u modelu Speed Lite 20.

Batohy s tímto zádovým systémem: Speed Lite 13, Speed Lite 17, Speed Lite 21

Deuter Airstripes BikeDeuter Airstripes System

1. Ramenní popruhy z 3D AirMesh síťoviny jsou anatomicky tvarované, což garantuje dostatečný komfort při pohybu. Hrudní popruh zabezpečuje ještě pohodlnější posazení batohu na zádech.

2. Prodyšný bederní pás ze síťoviny u cyklistických batohů stabilizuje náklad.

3. Odnímatelný bederní pás u batohů Gogo, Spider, SUB 28, Cross City, Graduate, Giga, Gigant, Giga Office, Giga Office Pro.

4. Dva pruhy tvarované pěny s prodyšnou síťovinou se minimálně dotýkají zad a umožňují maximální odvětrávání díky komínovému efektu.

5. Dvouvrstvá konstrukce pruhů z měkké i tvrdé pěny poskytuje skvělý komfort při nošení i optimální rozložení váhy na zádech.

Deuter Airstripes Daypack6. Flexibilní hliníkové výztuhy u některých modelů umožní prohnutí dle potřeby, aby batoh ještě lépe seděl na zádech. (Bike One, Superbike, Trans Alpine)

Batohy s tímto zádovým systémem – na kolo: Bike I 14, Bike I 18 SL, Bike I 20, Compact EXP 14Trans Alpine 24, Trans Alpine 28 SL, Trans Alpine 30, Trans Alpine 32 EL, Race 8, Race 12, Race 16 Superbike 14 EXP SL, Superbike 18 EXP.

Batohy s tímto zádovým systémem – na denní nošení: JuniorStepout 16, Stepout 22, Walker 20, Walker 24, Gogo, Giga, Giga SL, Giga ELGigant, Gigant SL.

 

Deuter Airstripes Pro SystemDeuter Airstripes Pro System

1. Maximální ventilace prostřednictvím odvětrávacích kanálů a Wide-Air Mesh síťoviny která minimalizuje kontakt se zády a zaručuje maximální cirkulaci vzduchu.

2. Anatomicky tvarované a prodyšné ramenní popruhy zaručují komfort volného pohybu. Hrudní popruh zabezpečuje ještě pohodlnější posazení batohu na zádech.

3. Bederní popruh je anatomicky tvarovaný se systémem Pull-Forward, což drží batoh blízko tělu.

4. Vestavěný flexibilní pružný kovový rám rovnoměrně rozkládá váhu nákladu, stabilizuje batoh na zádech a zachovává ergonomický tvar. Batoh tak sleduje pohyby těla a umožňuje perfektní balanční kontrolu.

Deuter Shield System BikeDeuter Shield System Bike

1. Vestavěný systém Shield od Deuteru se skládá z několikavrstvé konstrukce, která minimalizuje nebo dokonce zabraňuje zranění, které se může stát během pádu. Visko-elastická pěna SC-1* uvnitř jádra absorbuje šok a splňuje všechny požadavky výkonnostních testů na svou funkci. Zároveň má tato pěna „paměť“, takže po defomraci se vrátí do původního tvaru, takže může být používána znovu a znovu. Dvě vrstvy PE nabízí přidanou ochranu proti ostrým předmětům, zatímco měkká pěna zaručuje pohodlí.

2. Obšité ramenní popruhy.

3. Tvar zádového systému do písmene „V“ chrání citlivé oblasti zad (páteř a lopatky) a také poskytuje úžasnou svobodu pohybu.

4. Prostory mezi výztužemi umožňují komfort při nošení a cirkulaci vzduchu.

5. Rozšířené anatomicky tvarované bederní popruhy dodávají na flexibilitě pohybu v jakékoliv pozici při jízdě na kole, také umožňují pevné umístění batohu na zádech.

Lite System (Gravity)

Deuter Lite System Gravity

1. Díky ergonomickému střihu a S-tvarovaným ramenním popruhům Lite Gravity systém perfektně sedne a zaručuje komfortní nošení. Zároveň poskytuje prostor pažím a umožňuje tak svobodný pohyb za každé situace.

2. Systém je sice kvůli maximálnímu snížení hmotnosti redukován, avšak stále poskytuje možnost pohodlného nošení lehkého až středně těžkého nákladu. Pružný a napnutý Delrin® U-rám zaručuje stabilitu a účinné rozložení zátěže.

3. Zádový systém pomocí nejrůznějších popruhů a pásů drží batoh co nejblíže k tělu.

4. Polstrování pěnou složenou z 3D otevřených kanálků zajišťuje příjemnou ventilaci.

Batohy s tímto zádovým systémem: Kid Comfort Active, Kid Comfort Active SL.

Contact System

Deuter Contact System

1. Ergonomicky tvarované zádové polštáře systému Contact pevně objímají tělo a rovnoměrně distribuují hmotnost  batohu.

2. Ramenní popruhy jsou tvarované do písmena S a přináší vysoký komfort nošení.

3. Měkce polstrovaný zádový panel zajišťuje pohodlí, nízkou hmotnost a rovnoměrné rozložení zátěže.

Batohy s tímto zádovým systémem: Fox 30, Fox 40.